Wojna Izraela w Gazie na żywo: 24 osoby zginęły po ataku Izraela na schronisko

Co najmniej 24 osoby zginęły w regionie Deir el-Balah w Gazie, gdy siły izraelskie ostrzelały rezydencję, w której schronili się wysiedleńcy.
Przedstawiciele UNRWA twierdzą, że nie może już świadczyć usług w północnej Strefie Gazy, powołując się na niewielką liczbę personelu i „załamanie porządku społecznego” w obliczu izraelskich ataków na ludność cywilną i ograniczeń w dostępie do pomocy żywnościowej, które doprowadziły do ​​głodu wśród ludności.
Autonomia Palestyńska ostro krytykuje powojenny plan dla Gazy przedstawiony przez izraelskiego premiera Netanjahu.
Sąd Najwyższy ONZ zakończył piąty dzień przesłuchań w związku z wnioskiem Zgromadzenia Ogólnego ONZ o wydanie opinii w sprawie prawnych konsekwencji okupacji Palestyny ​​przez Izrael.
Co najmniej 29 606 Palestyńczyków zginęło, a 69 737 zostało rannych w izraelskich atakach na Gazę od 7 października. Skorygowana liczba ofiar śmiertelnych w Izraelu w wyniku ataków z 7 października wynosi 1139.

Najnowsze dane dotyczące ofiar

Gaza
Zabici: 29606
Ranni: 69 737

Zajęty Zachodni Brzeg
Zabici: 406
Ranni: 4600

Izrael:
Zabici 7 października: 1139 (skorygowano w dół z 1400)
Ranni: 2962
Żołnierze zabici od czasu inwazji naziemnej: 237

Źródło: Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia i Izraelska Agencja Zabezpieczenia Społecznego

Wojsko amerykańskie twierdzi, że zniszczyło rakiety Houthi wycelowane w Morze Czerwone

Armia amerykańska twierdzi, że zniszczyła siedem przeciwokrętowych rakiet manewrujących, które jemeńska grupa rebeliantów Houthi planowała wystrzelić w cele na Morzu Czerwonym.

„Siły CENTCOM zidentyfikowały te rakiety na kontrolowanych przez Houthi obszarach Jemenu i ustaliły, że stanowią one bezpośrednie zagrożenie dla statków handlowych i okrętów marynarki wojennej USA w regionie” – oznajmiło Centralne Dowództwo USA w poście na X.

„Działania te ochronią swobodę żeglugi i sprawią, że wody międzynarodowe staną się bezpieczniejsze dla marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych i statków handlowych”.

Leave a Comment